NATRIUM CHLORATUM GOLYÓCSKÁK
Vény nélkül is kiadható A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!
|
|
Csomagolás Gyártó:
RemediaHatóanyag Pharmacopée Francaise X (Ph.Fr.X.): Az anyag 99,0% nátrium-kloridot (NaCl) tartalmaz.
Szinonímák:
Közönséges konyhasó; Chloride of sodium; Common salt; Natrium muriaticum; Nátrium klorid
Forma:
GolyócskákAdagolás C5, C6, C9 potencia: Akut esetben, a tünetek fellángolásakor: félóránként 5-7 golyó, az első két-három órában ill. a javulás elindulásáig. Folytatásként: 3-5-ször naponta 5 golyó, két-három napig; utána szükség esetén még egy-két napig 2-3-szor 5 golyó. Krónikus betegség esetén naponta 1-3-szor 5 golyó szedése javasolt.
C12, C15 potencia: Akut esetben, a tünetek fellángolásakor: félóránként 5-7 golyó, az első két-három órában ill. a javulás elindulásáig. Folytatásként: 2-szer naponta 5 golyó két-három napig; utána szükség esetén még egy-két napig 1-szer 5 golyó. Krónikus betegség esetén naponta 1-2-szor 5 golyó szedése javasolt.
C30 potencia: Akut esetben, a tünetek fellángolásakor: félóránként 5-7 golyó, másfél óráig ill. a javulás elindulásáig. Folytatásként: 1-szer naponta 5 golyó, két-három napig. Krónikus betegség esetén naponta-hetente 1-szer 5 golyó szedése javasolt.
A C200 a C1000, a C10.000-es potenciák szedésének javaslata és adagolásának beállítása szakorvos feladata, ezek az orvos utasítása szerint alkalmazhatóak! Általában havi 1-4 alkalommal ajánlott a szedésük. A szakirodalom a 24 órán belül 2 vagy 3 alkalommal ismételt bevételt egy adagnak tekinti.
Akut esetben a golyókat egy pohár vízben feloldva is adhatjuk.
Amennyiben a tünetek a kezelés ellenére nem enyhülnek, orvoshoz kell fordulni ill. értesíteni kell a homeopátiás orvost!
Az adagolás minden esetben a beteg állapotának, betegségének, életkörülményeinek, a homeopátiás szernek és potenciájának, az esetlegesen szedett allopátiás gyógyszereknek a függvénye! Ezért a fenti ajánlástól jelentősen eltérhet az orvos által előírt adagolás!Javallat Általános leírás:
Homeopátiás gyógyszer jóváhagyott gyógyjavallatok nélkül! A leírás a vonatkozó szakirodalom alapján készült! A szer indikációs területe a leírásban szereplő területeknél bővebb! Központi idegrendszer; vegetatív idegrendszer. Emésztés; gyomor, bél. Máj. Lép. Felsőlégutak; nyálkahártyák. Szív. Vér. Bőr. Pajzsmirigy. Nemi szervek. Nők. Kamaszkor. Vegetatív idegrendszeri zavarok. Ideggyengeség. Idegfájdalom. Mirigyduzzanat; keményedés. Pajzsmirigy túlműködés; szívpanaszokkal. Golyva. Táplálkozási zavarok; sós ételek kívánása; sós étel elutasítása; sós étel fogyasztása következtében kialakuló tünetek; só-retenció. Ödéma; folyadékgyülem; nagy folyadék-igény. Nyálkahártyák és a bőr szárazsága. Hidegség érzése; hajlamos a megfázásra. Érzékenység. Gyulladások; szemgyulladás; fogínygyulladás; fülgyulladás; torokgyulladás. Ízületi gyulladás. Kiütések. Herpeszes kiütések. Furunkulusok. Reszketés. Rángások; a felsőtest összerándulása; izom- és ínösszehúzódások. Gyengeség; általános erőnlét romlás. Fáradtság; kifáradás. Sápadt, fáradt, elgyötört. Lesoványodás.
Bél:
Székrekedés; makacs székrekedés. Aranyeres csomók. Hasmenés.
Bőr:
Kiütések; herpeszes kiütések; csalánkiütések; ekcémás kiütések. Seborrhoea. Bőrgombásodás. Akné.
Elmeállapot:
Megbetegedés bánat vagy ijedtség következtében; megbetegedés csalódás következtében; szerelmi csalódás következtében. Régi eseményeken gondolkodik, rágódik. Sok gondolat; szétszórt gondolatok; kapkod; feledékenység; nehézkes a gondolkodása. Bánat. Szerelmi bánat. Könnyen sírva fakad. Sír; nem tud sírni. Szomorú; elutasítja az együttérzést, vigasztalást; a társaságot; elutasítja az ellenkező nemet. Késői fejlődés gyermekeknél, késői beszédtanulás. Változó lelkiállapotok (sírás-nevetés; düh-jókedv). Úgy érzi, mintha a testrészei túl rövidek lennének. Félelem; fél a rablóktól. Rablókkal álmodik. Szorong. Pesszimista; zárkózott. Morcos. Ingerlékeny.
Fej/Szédülés:
Fejfájás; migrén.
Fül:
Fülgyulladás.
Gyomor/Étel/Ital:
Gyomorégés. Lelassult emésztés. Farkaséhség; de hamar telítődik. Hányás; nyák hányása. Sót, sós ételt kíván. Kenyeret elutasítja. Szomjas, sok folyadékot kíván.
Has:
Máj megbetegedése; csökkent működése.
Irodalom:
F. Vermeulen: Concordant Materia Medica; ISBN 90-76189-02-1; DHU: Homeopátiás Repetitórium; Dr. S.R. Phatak: Homeopátiás Gyógyszertan; Remedium Kiadó; Dr. S.R. Phatak: Repertórium; R.v.Zandvoort: Complete 45 Repertorium; MacRepertory
Kiváltó okok:
Ijedtség; bánat; csalódás; szerelmi csalódás; düh. Heves érzelmek. Maszturbáció; szexuális kicsapongás. Ezüst-sók; só; sós-ételek. Meleg. Megerőltetés. Folyadékveszteség. Sérülés; fejsérülés.
Légzőrendszer:
Hörgőgyulladás; krónikus hörgőgyulladás. Allergia.
Mellkas:
Tachicardia.
Modalitások:
Ront: napsütés; meleg; hőség; tenger; együttérzés; bánat; periodikusan; 9 és 11 óra között; délelőtt; testi megerőltetés; szellemi megerőltetés. Javít: szabad levegő; tenger; izzadás; szűk ruha; pihenés; jobb oldalon fekve.
Női nemi szervek:
Csökkent nemi vágy. Fehér folyás. Csökkent vérzés. Kimaradó menstruáció. Méhelőreesés.
Orr:
Nátha. Hurut. Krónikus nátha. Orrvérzés. Szaglás elvesztése; huruttal. Szénanátha, pollen allergia.
Szájüreg:
Ízérzékelés elvesztése; huruttal. Fogínygyulladás. Bűzös lehelet.
Szem:
Gyulladás. Szaruhártyagyulladás. Könnyezés.
Szerkapcsolatok:
A Natrium chloratum speciális antidótuma a mentol.Differenciál diagnosztika: Abrot., Apis., Ars., Caust., Graph., Ign., Iod., Kal-c., Lach., Lyc., Mag-m., Nat-c., Puls., Sep., Sulph., Tarax. Kiegészítő szerek: Ign., Sep. Rokon szerek: Puls.
Torok/Gége, hangképző rendszer:
Torokgyulladás; gégegyulladás. Hörgőgyulladás.
Végtagok:
Ízületi gyulladás.
Viszonyok:
Ásványi szerek. Nátrium-vegyületek. Kloridok. Carcinóma-miazma. Pszórikus-miazma. Szikótikus-miazma. Tuberkulotikus-miazma.
Vizeletképző rendszer:
Húgyhólyag izomzatának gyengesége.
Alkalmazás:A homeopátiás szerek gyógyszerformája a golyócska, a készítmények ~110-120 golyócskát tartalmaznak grammonként, és szacharózt tartalmaznak.
A GOLYÓCSKÁKAT NYELV ALATT KELL ELSZOPOGATNI!
A homeopátiás gyógyszerkészítményből a megfelelő számú golyócskát a kupakba adagolhatjuk ki és abból önthetjük a szájba. A bevétel előtt tiszta legyen a száj és bevétel után 30 percig nem szabad enni ill. inni! Egy adag 5-7 golyócska, 5 év alatt az évek száma szerint 1 golyó! Amennyiben a golyócskákat lenyelik, akkor nem képes kifejteni a megfelelő hatást!
Pici babának, kisgyermeknek a golyócskát pici vízben oldva, műanyag kanálban adjuk!
Akut esetben felnőtteknek is adagolhatjuk egy pohár vízben feloldva (kerülve fém használatát).
A homeopátiás kezelés kezdetén a tünetek átmenetileg, jellemző módon, nem súlyosan felerősödhetnek! Minden új tünetről vagy régi, de visszatérő tünetről értesítse a homeopátiás orvosát, ennek ismerete a sikeres kezelés záloga! A kezelés alatt a korábban már szedett allopátiás gyógyszerek alkalmazását nem szabad abbahagyni, ill. nem szabad az adagoláson önkényesen változtatni! Egyéb terápiás módszerekről kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét!
Az alábbiak az alkalmazás során kerülendőek, mert megszűntetik a szer hatását:
" A kávé, az alkohol és a cigaretta túlzásba vitt élvezete.
" Aromaterápia alkalmazása.
" Illóolaj tartalmú gyógynövények alkalmazása.
" Mentol ill. kámfortartalmú külsőleges készítmények használata ill. mentolos, eukaliptuszos fogkrém, rágógumi, cukorka, édesség, ital fogyasztása.
" Nagyon fűszeres és illatos ételek fogyasztása.
" Amilyen hatás a tüneteket kiváltja ill. rontja, ha ez a hatás erőteljesen jelentkezik, akkor megszüntetheti a szer hatását!
" Amennyiben a kezelés során ezekről nem képes teljesen lemondani, akkor mérsékelje ezek használatát, és a szer bevételétől számított másfél óráig kerülje!
Tárolás: A homeopátiás készítmények száraz, hűvös helyen tárolandók. A tárolás során kerülendő:
" Meleg, sugárzó hő,
" ultraibolya fény, napfény
" ionizáló sugárzás,
" elektromos berendezések közelsége (TV, mobiltelefon, konyhai eszközök, számítógép, stb.),
" illóolajok, kámfortartalmú készítmények, illatos növények, erős illatú kozmetikumok, parfümök közelsége,
" vegyszerek, lakkok, oldószerek, ecet közelsége.
Azt, hogy milyen a legalacsonyabb előállítható ill. engedélyezetten kiadható potencia (pl. C2 vagy C6), azt az alapanyag oldhatósága és toxicitása határozza meg!
A szakirodalomban használatos rövidítések a C potenciára: C, CH, Ch; angolszász területeken a szer neve mellé sokszor csak számot írnak, pl. 6 vagy 30, az C6 és C30-as potenciát jelent, a 200 az pedig a C200-as potenciát! A szakirodalomban az M az megfelel C1000-nek, és 10M ill. az XM pedig a C10.000-nek!